fotograf Lubań, fotograf ślub Lubań, zdjęcia ślubne Lubań, wesele Lubań, sesja ślubna Lubań, fotograf na wesele, artystyczne zdjecia ślubne Lubań
fotograf lubań fotograf luban fotograf ślub lubań zdjęcia ślubne Lubań wesele lubań sesja ślubna lubań, fotograf na wesele

» portfolio

MAREK SĘDŁAK
GSM: 604 413 075

» dostępny


» polecam

F.A.Q


Najczęściej zadawane pytania

1. W jaki sposób Pana wynająć i z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin?

Najprościej jest zadzwonić i umówić się na termin. Można zapytanie wysłać na adres mailowy. Niektóre atrakcyjne terminy (w okresie od kwietnia do października) rezerwowane są z rocznym a niekiedy nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Jeżeli termin jest wolny podpisujemy umowę i po wpłacie 100zł zaliczki termin jest zarezerwowany .


2. Czy można się spotkać osobiście z Panem i omówić szczegóły?

Zawsze staram się spotkać z osobami, które mnie wynajmują. Z reguły jest to konieczne gdyż na takim spotkaniu omawiamy większość szczegółów związanych z realizacją zamówienia np. kolor okładki albumu, jego wielkość ilość stron, miejsce ewentualnego pleneru.


3. Jakim sprzętem Pan fotografuje?

  Fotografuję cyfrowymi lustrzankami firmy Nikon z zestawem profesjonalnych jasnych obiektywów wraz z osprzętem.


4. Na czy polega obróbka cyfrowa zdjęć?

Zdjęcia wykonane aparatem są „surowe” wymagają obróbki w programie graficznym.

W szczególności korekcie poddaje się balans bieli, regulację jasności, kontrastu, dokonuje się kadrowania, zmiany koloru na czarnobiały lub sepię, niekiedy usuwa się zbędne elementy z obrazu lub dokonuje retuszu twarzy. Końcowym etapem jest odpowiednie przygotowanie zdjęcia do wydruku.


5. W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?

Zdjęcia otrzymają Państwo w formie ustalonej przed wykonaniem zlecenia. Najszybciej zdjęcia można otrzymać na płycie DVD. Mogą Państwo dowolnie dysponować tym materiałem wykorzystać wedle uznania. Nieco dłużej czeka się na zdjęcia w formie fotoksiążki– obróbka i wybór zdjęć oraz czas wydruku są czasochłonne – z reguły do 14 dni. Podobnie jest z albumami – ich format, ilość kart w albumie z czego wykonana jest okładka są elementami wpływającymi na cenę albumu a w konsekwencji na cenę całej usługi. Klienci którzy cenią sobie jakość wybierają albumy firmy Barański, Cartalia, lub Henzo. Ceny są bardzo zróżnicowane a wybór w jakiej formie otrzymacie zdjęcia należy do Państwa.


6. Co to jest Fotospace?

Jest to fotografia umieszczona na płycie gr. 3mm której powierzchnia jest pokryta laminatem. Z tyłu znajdują się profile odsuwające zdjęcie od ściany na 15mm. Bardzo fajny nowoczesny wygląd. Dostępne rozmiary od 30x30 do 70x50cm.

7. Ile zdjęć wykonuje Pan w dniu ślubu lub podczas innych imprez okolicznościowych?

Trudno określić ile zdjęć zostanie wykonanych w czasie realizacji zlecenia. Jeżeli goście (70-80osób) zachowują się bardziej kameralnie wykonam ok.600-1000 zdjęć. Przy większej ilości osób bardziej nastawionych zabawowo bez problemu zrobię ponad 2000 zdjęć. 


8. Sesja plenerowa w dniu ślubu czy w inny dzień?

Wedle życzenia. Generalnie Panie Młode chciałyby aby plener odbył się w dniu ślubu z uwagi na pięknie ułożone włosy, makijaż, wypożyczoną suknię. Często ślub odbywa się w atrakcyjnych miejscach (pałacyki, dworki, piękne parki oddalone od miejsca zamieszkania). W takich sytuacjach sesja plenerowa wiąże się z opuszczeniem gości na kilka chwil i skupieniu się na roli modela. Sesje w dniu ślubu są bardziej klasyczne i zależne od warunków pogodowych panujących w danym dniu. 

Sesje w inny dzień są bardziej wyluzowane i spontaniczne. Łatwiej jest też dopasować do idealnych warunków oświetleniowych. Najciekawsze światło panuje wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. Sesja trwa z dojazdem ok. 2-4 godzin. Miejsce ustalamy wspólnie. 

Ciekawą propozycją jest sesja narzeczeńska – gdzie młodzi fotografują się w miejscach szczególnie im bliskich.Tagi: wesele Lubań, sesja ślubna Lubań, fotograf na wesele, artystyczne zdjecia ślubne Lubań,  fotograf Lubań ,fotograf ślub Lubań, zdjęcia ślubne Lubań 


powrót